Finał konkursu „Jeżdżę bezpiecznie i ekologicznie” – 2016

431

W dniu 9 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 64 im. Hansa Christiana Andersena w Łodzi odbył się finał  konkursu „Jeżdżę bezpiecznie i ekologicznie”.

word-w-lodzi_konkurs_ekologiczny_2016_6

Zadania konkursowe były realizowane od 10 października do 9 listopada 2016 roku.

Uczestnicy rozwiązywali testy z zakresu wiedzy ekologicznej (klasy I-VI) oraz wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego (klasy IV-VI).

W czasie finału natomiast wykonywane były zadania konkursowe dotyczące ekologii oraz bezpieczeństwa na drodze: m.in. jazda rowerem po torze przeszkód w miasteczku ruchu drogowego, sprawdzenie znajomości znaków drogowych, udzielanie pierwszej pomocy w wypadkach podczas zajęć w szkole i na boisku. Finaliści wykonywali także prace przestrzenne oraz zadania techniczne.

Konkurs uświetnił występ artystyczny szkolnego zespołu tanecznego.

W ramach konkursu odbył się także międzyszkolny konkurs plastyczny „Malując, fotografując jeżdżę bezpiecznie i ekologicznie”, do którego zgłosili się uczniowie klas IV-VI z dziewięciu łódzkich szkół podstawowych.

Finał konkursu "Jeżdżę bezpiecznie i ekologicznie" 2016 - WORD w Łodzi

Podczas finału miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród rzeczowych, wyróżnień i okolicznościowych dyplomów oraz podziękowań dla opiekunów, którzy towarzyszyli i wspierali uczniów w nauce i szkół, które zgłosiły swoich się do współzawodnictwa.

Finał konkursu "Jeżdżę bezpiecznie i ekologicznie" 2016 - WORD w Łodzi

Zwycięscy poszczególnych konkurencji otrzymali m.in. kodeksy rowerowe, kaski i oświetlenie do rowerów, liczniki rowerowe oraz apteczki pierwszej pomocy.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali kaski i lampki rowerowe, kamizeli i opaski odblaskowe oraz materiały edukacyjne dotyczące wychowania komunikacyjnego.

Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa Nr 64 w Łodzi oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi.

Nagrody ufundował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi.

Finał konkursu "Jeżdżę bezpiecznie i ekologicznie" 2016 - WORD w Łodzi

Finał konkursu realizowali razem z nami przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, Straży Miejskiej w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Dziękujemy wszystkim, którzy  swoją pracą i zaangażowaniem wspierali tego dnia świadomość ekologii i bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego.


Zobacz więcej:

AKTUALNOŚCI

SZKOLENIA

SZKOLENIA - kierowców, uczestników ruchu drogowego, dla transportu - WORD w Łodzi

DLA FIRM

OFERTA DLA FIRM – projekty, interpretacje przepisów, analizy, szkolenia oraz eventy - WORD w Łodzi

EGZAMIN

DLA KANDYDATÓW NA KIEROWCÓW – porady jak zdać egzamin, filmy instruktażowe - WORD w Łodzi

Zainteresował Cię ten artykuł?

Chcesz otrzymywać informacje i aktualności ważne dla kierowców i innych uczestników ruchu drogowego.

Z nami będziesz na bieżąco

Możesz zapisać się do Newslettera Kierowca się szkoli oraz polubić nasze kanały społecznościowe. Serdecznie zapraszamy

Newsletter Kierowca się szkoli