Budżet Obywatelski Samorządu Województwa Łódzkiego

170

Budżet Obywatelski Samorządu Województwa Łódzkiego

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi zachęca swoich klientów oraz wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego do głosowania w Budżecie Obywatelskim Samorządu Województwa Łódzkiego na następujące zadania:

Ł540

Doskonalenie techniki jazdy – jazdy na trolejach

Ł597

Szkolenie z jazdy ekologicznej

Głosowanie trwa do 31.10.2017 r.

ZAGŁOSUJ TERAZ!

Szczegółowy opis zadań:

Ł540

Doskonalenie techniki jazdy – jazdy na trolejach – dla mieszkańców Łodzi i okolicznych gmin
subregion Łódź (obejmujący miasto Łódż)

Opis zadania:
Przeszkolenie praktyczne 300 młodych kierowców doskonalące ich technikę jazdy za pomocą treningu na trolejach. Dzięki szkoleniu ulegną podwyższeniu umiejętności bezpiecznej jazdy samochodem, poprzez poprawę techniki jazdy w różnych warunkach drogowych (w tym w sytuacjach ekstremalnych). Kierowcy przekonają się również o znaczeniu właściwej pozycji za kierownicą. uczestnicy szkoleń zastosują w praktyce prawidłowe metody posługiwania się kołem kierownicy i nabędą umiejętności wychodzenia z poślizgu nadsterownego – trenując na trolejach reakcje obronne. Dzięki szkoleniom wzrośnie bezpieczeństwo drogowe, szczególnie wśród młodych kierowców, którzy naukę jazdy odbyli w miesiącach letnich lub wśród tych kierowców, którzy unikają, z obawy o swe umiejętności, warunków zimowych.

Ł597

Szkolenie z jazdy ekologicznej mieszkańców Łodzi i okolicznych gmin
subregion Łódź (obejmujący miasto Łódż)

Opis zadania:
Przeszkolenie (teoretyczne i praktyczne) 504 kierowców z zasad EKOJAZDY. Szkolenie dla wszystkich, którzy chcą nawet 3 miesiące w roku jeździć całkowicie za darmo. Poprzez szkolenie nie tylko zadbamy o łódzkie środowisko naturalne, ale dodatkowo każdy zaoszczędzi 15-25% kosztów paliwa, ograniczy do 50% zużycie opon i klocków hamulcowych oraz znacząco zmniejszy ilość wizyt w warsztacie samochodowym. Zmiana stylu jazdy poprawi także bezpieczeństwo o 30-40%. Szkolenie składa się z jazdy diagnostycznej, wykładu i jazdy szkoleniowej. Jego celem jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do łódzkiej atmosfery o około 150 ton rocznie i tym samym zmniejszenia ryzyka smogu.